Je začátek sezony a už se nemůžeme dočkat závodů. Tak nám po všech možných dotazech, kde se co jede, posílá Honza Chott plakát s odkazem na Libětice. Je rozhodnuto. Jede se.
Sestava je na Dr.K team poněkud skromná, ale všichni se o to více všichni se teší.
E1 Jirka Fíla jun., E2 Honza Chott , Lukáš Voňavka, E3 Tomáš Němec, Vlastík Šindelář, Honza Mareš a Jiří Fíla sen.

Začátek startu byl poněkud rozpačitý, protože spolu s E3, kteří startovali první, ulívá start i několik E2. Co dodat, spatně vysvětlená pravidla startu. Bylo vidět že spousta kluků jede soutěž poprvé.

Po ujetí půl kola nás pořadatelé ženou  znovu na start. Pěkná taškařice. Ani mě to nemrzelo. Motorka mi před tím nějak divně chytla a já odstaroval na chvostu pole. Říkám si, napodruhé to bude lepší. Jenže datel, odstartoval jsem tentokrát beznadějně poslední. Ve třetí zatáčce jsem ale už v polovině pole. Přichází kamenitý výjezd, který je plný popadaných jezdců. Je potřeba se do něho rozjet. Není kde, všude jsou čekající jezdci. Najdu skulinu a palím to do výjezdu. Grrr malá rychlost, nevyjedu, hrabu. Přibíhá pořadatel a potáhne mě za přední kolo na hranu. Valím dál, před sebou mám z našeho mančaftu už jen Marešáka, po pár zatáčkách je můj. Motorka mě začíná zlobit, při přidání plynu vynechává. Zatím to není tak strašné. Snažím se tahat. Za chvíli mě Marešák předjede. Grrr Toho bohdá nebude, abych z boje utíkal. Seru tam ještě víc plynu a když zrovna motorka nevynechává, tak Honzu předjíždím zpět a beru mu draka. Něco si na něho dokonce najedu. Bylo mi to ale houby platné. Ve třetím kole mě předjíždí Vlastík Šindelář, který už na trati vyklepl Honzu Mareše. Po chvíli mi nandavá i on. Motorka si už dělá co chce. Za chvíli mě předjede i traktorista s hovnocucem a stará Blažková o berlích. Dokroužím třetí kolo a ještě se snažím prát se motkou, ale když mi po 66 zdechne, tak to balím a jedu do depa. Zde vysedím kupu vajec a čekám asi 40 minut. Pak jedu přískoky do cíle. Jaké bylo moje překvapení když jsem dojel na 26 místě z 35 jezdců. Tomáš Němec na tom nebyl o nic lépe. V 1 kole hází neskutečnou krysu a po dopadu na zem, se chvíli motá jak postřelený kanec. Nakonec se zvedá a vyráží dál. Jenže jeho motorka, která už má natočeno motohodin jak cesta kolem světa mu uchystala překvápko. Normálně zdechla nadobro, budiž ji země lehká. (Všem pozůstalým kamarádům z Dr.k teamu přijde parte a pozvánka na smuteční hostinu, kde zároveň oslavíme narození nové Tomášovi lásky, KTM 500 EXC. Připravte si ledviny:-)) Vlastík to má jako vždy. První dvě kola se rozjíždí a pak zrychluje. Jede jak s partesu a přijede do cíle na 9. místě. Honza Mareš taky tahal co mohl a dotáhl to na 13. místo.

Honza Chott v E2 na své ladičce pian jede taky moc hezky. V kategorii obsazené 46 jezdci, dojede na hezkém 13. místě. Lukáš ,který by měl jet veterány a řekl, že dnes se cití do E2, dojel na supr 20. místě. Výborně si vedl i Jirka Fíla v E1 který dojel z 39 jezdců na výborném 9. místě. A to měl ještě drobnou „tankovací“ příhodu, kde přišel o 2 místa.

K trati jen konstatuji že to byl velmi příjemný loukocross a na začátek roku báječné svezení. Nehledě na to že v kiosku měli výborný gulášek, klobásu a točili Svijanský máz což ocenili hlavně Vlastík s Marešákem, kteří vyhráli v disciplíně „Kdo vypije víc piv než se převlečeš z výstroje“.

Poděkování také patří všem pořadatelům a našemu krásnému doprovodu, který rozdával úsměvy. Nesmím taktéž zapomenout na Marka Vincíka, který nás jako vždy počastoval svým skvělým fotografickým umem a nezdolným optimismem.

Jirka

PS: U mé motky byla chyba v naprasklé svíčce…….Grrrrrrrrr