Dr.K report Sklenařice 23.10.2010

Když se blížil termín těchto závodů, tak me mrazilo hned ze dvou důvodů. Prvním bylo počasí, tím pádem i možnost odložení na o týden později. A druhým byla obava aby se nikdo nezranil, protože jsme druhý den ráno jako rodina odlétali na dovolenou. Ale nakonec všechno dobře dopadlo. Počasí jako když vymaluje a takže byla radost vyrazit už v pátek. Vzhledem k mému následnému úniku za teplem, jsem v pátek v práci musel zůstat o trochu déle, pak rychle naložit motorky a vyrazit směr Jizerky. Přijel jsem až po deváté a Tomáš „Fašoun“ Němec už měl náskok třech orosených plzniček, které vytahoval z vychlazené basičky. Statečně jsem se ho pokusil dohnat, ale zahlaholil něco o tom že má hladíka a tak jsme se vydali do hospy jménem Mexiko (jak malebný název v Jizerských horách). Kupodivu v Mexiku sedel uz celý Solarco enduro tým a já si usmyslel, že by nebylo od věci jim natrhnout prdel už v hospodě – smrští rumíku. Naštestí mě ale Fašista připoměl, že už mě nebolí záda a druhý den jedu. Tak ač nerad,vydali jsme se ke karavanu. Co čert nechtěl potkali jsme v depu hlídající pořadatele s poloplnou lahví jindřichohradeckého rumu, Fašista mazal pro plzničky a začali jsme trejdovat. Naštestí rumíku bylo pomálu a my jsme v pohodě šli na kutě.

Druhý den ráno bylo nádherné počasí plné modré oblohy, až na ranní mrazík, po kterém jsme omrzlé motorky strkali na sluníčko, aby z nich odtála jinovatka. Posilnit tým dorazili i kluci z ze zastoupení KTM MareK Malatinec a Milan Trnka. Postavili si krásné zázemí, hodné pozice oranžové značky na trhu. Bylo plné nablýskaných motorek a reklaních doplňků, škoda že jsme jim pak nějaké nezkonfiskovali:-), to by pak Dr.K tým vypadal světově, kdyby měl motorky na koberečcích:-) a nad hlavami by mu vláli vlajky KTM. Kua to by byla reprezentace, hodná Dr.ku a KáTeeMky:-)

Naše sestava tentokrát nebyla tak početná. Ale přesto jsme se srdnatě hrnuli do boje. V dětských padesátkách na ranní ukouzané trati bojovali opět oba Davidové (Fíla i Vondrák), a hlavně prvnímu to hezky šlo, když dojel v první rozjížďce třetí. Ve druhé se mu povedl start a do první zatáčky najel jako první, ale hned v druhé následoval pád a celé pole jezdců se přes něho přehnalo. Během necelé půl minuty, následoval další hromadný pád a kde se David dostal po chytrém prosmýknutí na 5 místo. Začal tahat za plyn a za dvě kola už kroužil už jako druhý. Pak přišel pád v předposledním kole a jeho největší soupeř na cekové vítězství v seriálu Petr Petříček který měl po hromadném pádu obrovskou ztrátu se dostal kousek za něho, a jako kdyby cítil svou šanci, rozjel se k velikému výkonu a Davida předjel. A tak ve druhé rozjížďce skončil opět na třetím místě, což mu celkově dalo na druhou pozici.

Davidovi Vondrákovi ta uklouzaná trať očividně moc nesedla a nenašel zbraň jak na ni vyzrát. Statečně sice bojoval, ale na bednu to nebylo. Nakonec dojel 9.

V celkovém pořadí seriálu David Fíla skončil se stejným počtem bodů jako první Petr Petříček, který měl ale víc vyhraných závodů. A tím získal dres MG SPORT UFO KTM CUPU za druhé místo do svého držení. Jsem za to moc rád protože příští rok ho čeká první sezóna v 65ccm a ta nebude rozhodně lehká. David Vondrák, který nejel celý seriál, ale začínal až od Bozkova si celkově vyjel 8 místo. Blahopřeji oběma borcům.

V malorážkách startoval Petr „Ofinka“ Malý a jak už se stalo jeho zvykem, tak po defektu motorku dostal do depa, kde vyseděl kupu vajec a nakopec s rachotem uražené koncovky na výfuku projel cílem na 9.místě.

Kategorie Veterán se nemůže obejít bez Tomáše Němce neboli „Fašouna“. Jako správný ¨germán vyrazil s takovou vervou, jako kdyby ty plzničky ani necítil. A rval se s tratí tak vehementně, že mu několik set metrů před cilem zdechla motka. Ale to by Tomáš nebyl správný „fuhrer“ kdyby to vzdal. Zapřel se od řidítek, až mu lítalo bahno od bot a motorku dorval do cíle „v teplejch“. Dotlačil to až na 26.místo

V odpoledním startu to začalo také zajímavě.

V E1 tahal za plyn Jirka Fíla junior a jeho poznámky o bahnité trati byli opravdu na místě. Ale s nástrahami tratě se popral a dojel. Po dojetí do cíle prohlásil:„jel jsem na hovno“, což asi v jeho slovníku znamená že mu trať moc nesedla. Přesto po ujetí 6 kol skončil na hezkém 17. místě.

E2 byla disciplinou pro hosty ze Slovenska a Petra Malého seniora.. Milan Trnka bohužel udělal na svém Husabergu přední kolo a tak závod nedojel.(kua kdyby jel na oranžový, tak by se mu hovno stalo:-) Markovi Malatincovi se vedlo o poznání lépe a za vydatné Milanové „pomoci“ se dostal až na 32.místo. Petr Malý jako kdyby otočil heslo „Jaký otec takový syn“ a zkopíroval dopolední výkon svého synka a po dlouhém čajovém dýchánku v depu dojel do cíle na 35.místě

A teď přichází disciplýna, která je v pojetí Dr.K teamu nesilnějsí. Je to E3.

Neslabším článkem této disciplíny jsem byl samozřřejmě já. Jak říká bozkovská buzna (když si myslí že ho neslyším:-))„sedíš na tom obráceně“ tak podle toho to vypadalo. Aleš mi dal dvě kola a když kolem mě projížděl tak si vždy přibrzdil a ptal se co mám z motorkou, že mi to nejede. Buzna jedna:-) Ale stejně jsem rád, že jsem se vůbec dojebal do cíle, protože trať byla plná bahnitých sraček, které se ke konci závodu spojili v řeku sraček.. A ten hezký sjezd u silnice, kdy jsem si myslel, že pořadatel, který ho vymyslel, vyhulil kýbl haše, mě v prvním kole trochu vyvedl z míry. Ale jednou ho sjedeš (haš) a pak ž to jde samo. Tak jsem kroužil a kroužil,až jsem si vykroužil (na frajera co na tom sedí obáceně) luxusní 20.místo.

Zato Ondovi Ráthouskovi, který měl závodní premiéru na dvoutaktu se vedlo o poznání lépe. Jel jako splašeney beran když cití offci, a když mě ta buzna v jednom přiblblém výjezdu předjela tak dostala nápad, narvat mi do huby nějaký ten hnus kamenitej. A taky se mu to povedelo. Náramně se tím pobavil, šmejd jeden:-), protože když jsem ho ve frontě u sjezdu dojel, tak měl z té srandy z huby rohlík a hlaholil „dobrý voe…ne“. Já už se tak netlemil, ale stejně jsem mu jako nastávajícímu otci syna Mustafy Mohameda přál zasloužené 8.místo

Ondru Ninu Voňavku musím moc pochválit. Bude to asi tím že jeho Martina je ve vyšším měsíci těhotensví než židovská žena Housky a on už musí být doma vice při zdi. Když mě předjížděl, tak se choval jako správná homokláda a kromě pokynutí rukou, mě v tom kalupu slušně pozdravil „čau buzno“. A to teda fuckt oceňuji:-) Vyjel si krásné 7 místo.

No a to nejlepší nakonec. Aleš Vondrák naše jezdecká ikona. Po odmávnutí se rozjela a s jeho klasickým stylem start-cíl, natrhla ta bozkovská buzna všem kaďák a dojela jako první. Škoda jen že nejel i Koštálov, protože mu chyběli body do celého seriálu a tak v něm skončil jako brambora na 4 pozici.

Jinak parádní závody plné uklouzaných mezí a baheních zábalů. Děkuji všem zůčatněným včetně repre z KTM za prokázané nasazení a hlavně doufám že příští rok budeme mít mnohem větší zastoupení v tomto seriálu. (viď Dědku)

Chtěl bych skončit větou Lense Amstronga:“bolest pomine, ale když to vzdáte, je to napořát“ Takže buzny, nevzdávejte to a příští rok se jistě posuneme o stupínek výše……

Díky Chrochta

Výsledky:

Děti do 50ccm

David Fíla 2 místo

David Vondrák 9.místo

Do 85ccm 2T a 125ccm 4T

Petr Malý jr. 9. místo

Veteráni

Tomáš Němec 26. místo

E1

Jiří Fíla jr. 17.místo

E2

Marek Malatinec 32.místo

Petr Malý 35.místo

Milan Trnka odstoupil

E3

Aleš Vondrák 1.Smísto

Ondřej Voňavka 7místo

Ondřej Rathouský 8.místo

Jiří Fíla sr. 20.místo

 

Celkové Výsledky Dr.K racing team v seriálu:

Děti do 50ccm

David Fíla 2. místo

David Vondrák 8.místo

Lukáš Passer 14.místo

Petr Adam 15. místo

Děti do 65ccm

Petr Malý jr. 18.místo

Jakub Passer 19.místo

Do 85ccm 2T a 125ccm 4T

Petr Malý jr. 6. místo

Jiří Fíla jr. 20.místo

Veteráni

Tomáš Němec 35.místo

E1

Jiří Fíla jr. 13.místo

E2

Ondřej Košták 39.místo

Marek Malatinec 90.místo

Petr Malý 61.místo

Milan Trnka odstoupil

Vlček Filip 27.místo

 

E3

Aleš Vondrák 4. místo

Ondřej Voňavka 10.místo

Ondřej Rathouský 11.místo

Vlastimil Šindelář 17.místo

Václav Křivohlavý 13.místo

Filip Holec 30.místo

Jiří Fíla sr. 40.místo

Licence A

David Čadek nedojel

Toman Radek 18.místo

 

Celkové pořadí týmů v seriálu:

  1. Motorsport Bozkov 1301 bodů
  2. AK Krakonoš Jilemnice 1065 bodů
  3. Motoklub vysoké nad Jizerou 794bodů
  4. Enduroklub Martinice 754 bodů
  5. Enduroklub Semily 737.bodů
  6. Dr.K Racing Team 736 bodů
  7. Enduro Český Ráj 542 bodů
  8. Motorsport Lhotka 416 bodů
  9. RMK Vrchlabí 327 bodů
  10. Motosport Janblonec nad Jizerou 282 bodů