MG SPORT UFO KTM ENDURO COUNTRY CROSS – Příkrý  26.9.2010

Tak jako každý víkend když se jedou závody jsme vyrazili už v pátek. Příkrý nás přivítalo větrným kopečkem, ale zato s depem které bylo rovné.

Zakempovali jsme a vymlíkovali  plac pro ostatní buzny. A tentokrát nás bylo opravdu hodně. Kromě našich kmenových jezdců za nás ještě startovali hosté. Že to nebyli lecjací ořezávátka o tom svědčí jména jako Radek Toman -mistr republiky v Enduru, Vašek Křivohlavý  naše stálice, která už jela s Alešem Vondrákem dvojice v Martinicích, také ale Richard Šafránek a Filip Vlček. Teď k našim kmenovým jezdcům: samozřejmé nechyběli Aleš Vondrák, Ondra Nina Ricci Voňavka kterého přijela podpořit  těhotná manželka Martina, Odra Rát Housky,který jel s velkým sebezapřením, protože ještě neměl doléčená zlomené žebra od Bozkova. Za děti a juniory David Fíla, David Vondrák, Petr „Ofinka“ Malý a Jirka Fíla ml. Nesmím mezi dospělými opomenout sebe, Jirku Fílu st., neboli vámi milovaného Chrochtu. Takže nás bylo opravdu veliká (v mém případě i velmi težká) síla, a na přídělech bodů to bylo opravdu znát…..

Trať byla zatím nejdelší z celé letošní série závodů MG SPORT UFO KTM. Měla zhruba 17,5 km a jela se zhruba 25 minut na kolo. K členitosti můžu dodat, že tentokrát byli vynechány obligátní překážky typu traktorové gumy, soupravy klád a podobné dobroty, ale za to bylo více hezkých výjezdů i sjezdů, včetně jednoho luxusně extrémního, kde museli pořadatelé připravit dokonce schody z palet, aby se to vůbec dalo sjet. Jen dodat super přírodní trať, kterou si všichni jezdci moc pochvalovali……

Ráno se jako vždy začínalo dětskými závodem 50ccm kde se do boje vrhli oba Davidové. (Fíla a Vondrák). Mladší z nich David Vondrák se odvážně pustil do starších jezdců a jel opravdu pěknou palbu, ale drobné pády ho nakonec odsunuli až na 9 místo. Na to že pořádně trénuje teprve 2 měsíce, je jeho výkon opravdu úctyhodný. Starší David Fíla si po pádu v první rozjíždce vyškrabal zpět na  4 místo. A v druhé rozjížďce se statečně bil s Petrem Petříčkem o první místo, ale po zaváhání v odklopené zatáčce ho v pátém kole předjel za ním jedoucí Robert Friedrich a tím David dojel nakonec třetí. A to mu celkově opět vyneslo bednu. Krásné 3 místo.  Celkově v seriálu stále vede o 3 body před Petrem Petříčkem a tak musí  ve Sklenařicích pořádně  zatahat za plyn, aby si vítězství udržel.

Následovali licence, veteráni a dvojice. V licencích za nás dobře zabojoval Radek Toman a je vidět, že i po zranění, kdy skoro rok nemohl pořádně závodit stále umí. Střihl si s náskokem více než půl minuty luxusní 1místo.

Stále bylo hezké endurové počasí, kdy se neprášilo ani nepršelo. To se ale při startu E1, E2 ,E3 a malorážek mělo změnit. Už při startu začalo mrholit. Ale naštěstí  přestalo a pravý déšť přišel až při vyhlášení výsledků, ale to bych předbíhal událostem. Zpět k odpolednímu závodu. Už na startu Aleš Vondrák vypálil a stylem start cíl opět natrhl všem soupeřům prdel (je to správná buzna). Jeho krásné 1. místo, s náskokem více než jeden a půl minuty na druhého Petra Petříčka st. mluví za vše. Ale to není v E3 vše!! Nina Ricci jako by chtěl svojí těhotné manželce ukázat jakýže je to kanec, tak jel takovou harpunu,že urval fantastické 4.místo. Držák Vašek Křivohlavý také nezklamal a dojel na výborném 6. místě. Pak následoval na 19. místě Chrochta, na 22. místě Rát Housky a hned za ním při své závodní premiéře Richard Šafránek. V E2 dojel na hezkém 15. místě Filip Vlček.

U juniorů dojel Petr „Ofinka“ Malý s velkým sebezapřením  na solidním 8 místě. Musím uznat že náročné výjezdy museli být pro menší malorážky hodně těžkým oříškem. A v E1 zabojoval Jirka Fíla ml. a dostal se skvělým časem na 15 místo. Je vidět, že jeho výkon také závod od závodu stoupá a co nevidět už otce Chrochtu pěkně zpráská.

Ještě bych se rád vrátil k výkonu RátHousky. Ondra se svými nedoléčenými žebry bojoval co to jen šlo, ale měl takovou smůlu, že když na trati podklouzl, tak dopadl přesně na ty žebra a zase si je přerazil. Po dojezdu do cíle, kdy objel 4 kola a se zatnutými zuby vybojoval pro tým body, nám nezývalo nic jiného, než ho posadit do auta a vyslat na rentgen. Ondro byl to fuckt neskutečný výkon, díky moc!!! Ještě jen chci dodat, že než odstartoval tak prohlásil: Večer se letím do Egypta potápět, tak se nesmím zrakvit. O jeho veselé povaze svědčí  výborné sms. Cestou z nemocnice domů napsal „Jsem na cestě z rentgenu. 5 a 6 v piči 7 je v poho. Mam Tramal tak je to dobry“. Vzápětí po příjezdu domů si balí věci a sedá do letadla směr Hurghada a po příletu hned píše: „Ahoj z Huhuhuhurghady, takhle mi hučí v hlavě, cesta s Tramálkem je cesta stíhačkou. Dám šíšu na zhojení plic a jdu na ponor“. No není to pako………… Ondro krásnou dovolenou a dej se trochu dohromady.

Děkuji všem zúčastněným za bojovnost a doprovodu za pomoc při závodech