O víkendu 18-19.9. jsme opět vyrazili na MG SPORT UFO KTM ENDURO COUNTRY CROSS (to je název, co? málem jsem si zamotal prsty na klávesnici:-)) Tentokrát to bylo v Jilemnici. Vyrazil jsem už v pátek, abych našim účastníkům připravil pořádné zázemí, protože počasí nevypadalo úplně na jedničku. Depo bylo na louce která byla pořádně z kopce. Tak zkus najít v kopci rovinu. Prima rébus! Kromě toho louka rozmočená, takže po vjezdu na ní jsem okamžitě auto zahrabal. No jestě, že pořadatelé mysleli na všechno a měli připravený traktor. Dotáhl mě na jediné místo v depu o kterém jsem si (naivně) myslel, že by mohlo být rovné. Nebylo!

V sobotu ráno se začínal sjíždět celý tým. Takže to vypadalo, že budeme hojně zastoupeni. No pravda nebylo to špatné, David Fíla, David Vondrák, Petr „Ofinka“ Malý, Jirka Fíla ml., Tomáš „Fašista“ Nemec, Ondra „Nina Ricci“ Voňavka, Aleš Vondrák a tak  to vypadalo, že nějaké body uděláme. A taky že jo….

SOBOTA

Děti v kategorii 50ccm startovali hned ráno jako první. Trať byla po deštivém týdnu jak na kluzišti. A na začátku první rozjížďky, to vypadalo jako by po tom kluzišti projela lední rolba. Po stratu to oba dva Davidové napálili a drželi se v první pětce. Ale na tom kluzišti David Vondrák upadl a než se zvedl tak mu první pětka poodjela, bojoval s touto nepřízní jako drak a snažil se dostat zpět do hry. Bohužel v tak těžkém terénu ho zradila technika a David musel odstoupit.  David Fíla se na začátku chytil v první trojici a vzhledem k pádu obou jezdců jedoucích před ním se dostal na první místo, které chytrou a klidnou jízdou držel až do posledního kola, kde ho předjel Petr Petríček mladší. V druhé rozjížďce se si způsobem star cíl vyjel 3 místo. Celkově pak skončil na 3 místě.

Následoval start Licencí, Veteránů, E3, tam jsme měli spoustu želízek v ohni. Tomáš Němec jel opravdu hezky a je vidět, jak se závod od závodu zlepšuje. Tentokrát si dojel pro hezké 20 místo. Nina Ricci bojoval jako blázen, ale bylo znát že klouzavá trať mu v Jilemnici úplně nesedla, ale přesto dojel na skvělém 9 místě. Zato bitva mezi naším Alešem Vondrákem a Petrem Petříčkem z Jabloneckého klubu  , byl opravdu nervák. Já jsem si v depu ohryzal snad všechny nehty. Kluci jezdili spolu ve 20 vteřinách a Aleš se V 7 kole dostal do čela a tahal co to jen šlo, ale ještě musel tankovat a tak nakonec dojel až jako druhý.

Odpoledne startovali v E1 a 85 naši junioři Jirka Fíla a Petr Malý. Jirka jel co to jen šlo ale nakonec mu to stačilo jen na 18 místo, je vidět že skokem do této kategorie to nebude mít jednoduché. Petr Malý při pádu ohnul řidítka, ale přesto dojel na 5 místě.

Večer bylo spoustu práce s přípravou motorek na druhý den, hlavně Petrova zmuchlaná 85 dala pořádně zabrat. Ještě že to do Liberce není z Jilemnice daleko a Aleš nám ráno přivezl kupu dílů a motorka se dala dohromady. Tomáš Němec bohužel musel vyrazit zpět domů a tak naše výprava ještě více zeštíhlela.

NEDĚLE

V noci byli 2 stupně a Petrům Malým, netopilo v autě nezávislé topení. Takže když ráno Petr senior vylézal ze svého luxusního 15 let starého spacáku s komfortní visačkou do +20, tak se klepal jak drahý anglický chrt Vipet. A když Aleš potom přivezl kupu dílů a Petr se mi jal podávat šroubky, tak měl takovou třesavku, že ty šroubky ani neudržel. Zajímalo by mě jak to vypadalo, když šel ráno na malou… hi hi. Vzápětí vylezl nazelenalý Nina Ricci s tím, že nemůže sevřit levou ruku a jestli nemám růžové štěstí (brufen). Nacpal jsem do něho co jen šlo ale ruka ne a ne fungovat, a když nepomohli ani, kleště, šroubovák a pětikilová palice, tak nám došlo že s tou rukou fakt neodstartuje. Posadili jsme ho do auta zamávali mu na cestu domů…..

Start závodu byl vzhledem k menšímu počtu účastníků, odstartován najednou . A tak tedy tentokrát od malorážek, kde Ofinka už v prvním kole hodil zase sandokana a napraskla mu spojková objímka u pumpy. A zkusil to i do kola druhého, ale musel se vrátit, protože se blokovala páčka, tak alespoň vyčkal v depu a dojel do cíle na 7 místě. Jirka Fíla v E1 to také vzal za správný konec a tahal za plyn jak to jen šlo. Nakonec to stačilo na 10 místo. Aleš jako naše horké želízko v ohni snad v noci kromě jízdy pro díly  do Liberce ještě musel žrát syrové maso a cestou přefiknout tři romské spoluobčanky, protože předvedl stylem start cíl brutální výtěr se zbytekm startovního pole a druhému za sebou nadělil celé kolo. Prostě parádní výkon hodný bozkovské buzny!!!

Chci všem zůčastněným, buznám poděkovat za účast……..