28. a 29. srpna 2010     B  O  Z  K O  V

Motosport Bozkov pořádal ve dnech 28. a 29. srpna 2010 druhý díl seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS  COUNTRY 2010. Samozřejmě jsme se vydali v hojném počtu na závody, kde jsme jako Dr.K partnerem. Už od pátku bylo počasí na draka, stále jen voda a voda,  celou noc na sobotu taky pro změnu voda.  Přesto se našlo dost pořádných riderů, kteří navzdory počasí vyrazili na start, kam se nakonec v sobotu seřadilo celkem 188 a v neděli 85 jezdců.

Sobotní závod dětí se musel v časovém harmonogramu stěhovat až na odpoledne, protože dětská trať,  byla ráno tak rozmočená, že by si na ní mladí jezdci mohli pouštět gumové kačery.

K samotné trati dospělých můžu jen konstatovat, že to byl totální tankodrom plný bahna, bláta, vody a veškerého dalšího hnusu co jde na enduro trati najít jen za takového počasí.  Hned v prvním kole se jezdci tak zaprasili, že nebylo poznat kdo je kdo, motorky dostávali strašně na prdel, hodně závodníků dokonce ani nedojelo do cíle pro devastační poruchy svých strojů. Přesto se našlo dost těch, kteří prohlásili, něco ve smyslu  „v takových sračkách se nejlépe ukáže, kdo má jakou fyzičku a kolik natrénováno“.

Dětské závody se při neúčasti našich jezdců v kategorii do 65 ccm staly kořistí juniorůz týmu Enduro Martinice. Kategorie slabších padesátek byla jasně naše záležitost.

O  první první místo si to rozdali Davidové Fíla a Vondrák . Byla to moc hezká podívaná, kde v první rozjíždce mladý Fíla druhému Davidovi ujel. To co je dělo v druhé rozjíždce to nemělo obdoby, především Davida Vondráka musím moc pochválit, protože to byl jeho první větší závod v životě. Kluci si několikrát vyměnili pořadí a jeli spolu kolo na kole, prostě paráda. V posledním kolem v mladém Vondrákovi snad chytli saze, nebo mu Alešdával o pauze žrát syrové maso a rozjel takovou palici, že Davida Fílu  v poslední kole druhé rozjíždky pojel,  a dorazil do cíle první! Vždy se počítá lepší umístění z druhé rozjížďky a tak vyhrál i celkově. Vzhledem k tomu že je o 3 roky mladší než David Fíla, tak ho čeká zajímavá budoucnost, protože talent po tatíkovi asi zdědil.

Pojďme na juniory. V pětaosmdesátkách nakonec v sobotu i v neděli po lehkém odpočinku v depu dojel Petr Malý, který jel také svůj první větší závod a už jen za odvahu,že v tomto počasí vyjede na start, si zaslouží pochvalu. Byl to pro něho velký výkon. To ve 125 (kategorie E1) to oba dny nebylo jinak, Jirka Fíla jel svůj druhý závod a je vidět, že už je zkušenější jezdec, a nakroužil skoro stejně kol jako naši dospěláci.  Po závodě prohlásil, něco ve smyslu že to byl „fuckt nářez“.

Mezi dospělými jel parádní sobotní závod v E3  Aleš Vondrák a dojel si pro 2 místo. Na zádech mu statečně  visel Ondra Voňavka, který se opravdu neztratil a dojel 4. Gratuluji super výkon.  Ondrovi Rathouskému klekla spojka, když si blástrem střihnul hydraulickou hadici.(Je to hold střihoun) Musel odstoupit, škoda. Petr Malý dojel ve svém prvním závodě v životě do cíle. A takovémto terénu to byl pro něho jistě heroický výkon. Nesmím opomenout výkon Tomáše Němce v kategorii Veterán, který se porval s tratí jak mladý kluk a dojel na super 12 místě.

V neděli to bylo s účastí horší a na trať kromě juniorů vyjeli už jen Ondřej Rathouský a AlešVondrák. Ondřej vytřel všem zrak když zopakoval výkon svého jmenovce ze soboty a dojel také na skvělém 4 místě. Aleš bohužel pro poruchu motoru nedojel.

Nesmíme zapomenout na pár hostů, kteří jeli v našich barvách. Mezi nimi jsme asi největší naděje vkládali do současného vedoucího jezdce ME Endura Davida Čadka, který závodil v kategorii Licence A.  Bohužel Čáda měl kolizi se stromem a nedojel do cíle. Mezi hosty chci také poděkovat Ondrovi Košťákovi (kategorie E2) a Jardovi Blažkovi (kategorie E3) kteří oba přes těžké podmínky dojeli do cíle. Jarda Motorku do cíle posledních 100 metrů doslova dotlačil, když zadřel motor.

Chci všem jezdcům poděkovat za předvedené výkony. A nejen jim ale i celému týmu, kamarádům, manželkám, přítelkyním, kteří nás přijeli v takto odporném počasí podpořit.

Doufám, že se všichni potkáme na dalším závodě 10 a 11.9. v Martinicich a potom na pokračování seriálu UFO/KTM v Jilemnici 18 a 19.9.