Dr.K team startuje jako vždy o den dříve, již v pátek 5.8. Vlastík ke mě přijíždí už kolem 14 hodiny. Nakládáme motorky na vlek a vyrážíme. Po příjezdu rozbalujeme depo a chystáme se na trénink dětí, který začíná v 18. hodin. Pár minut před začátkem dětského tréninku chceme ohřát pětašedesátku Davida Fíly a ejhle, nic se nekoná, zakukala svíčka. Probíhá rychlá výměna, ještě že má Vlastík šikovné ruce. Za pár minut David startuje do tréninku, paráda…. Trať je trochu težší, neb se jede opačně než loni. Ale Dejvid se s tím vyrovnává a poctivě trénuje po celou dobu co je trať otevřena. Příjíždí zbytek týmu, nejdříve Tomáš Němec, následovaný Ondrou Voňavkou a nováčkem Honzou Chottem. Vzápětí dorážeji obě Offinky s nejmladším elévem Tomáškem. Tento víkend nejedou a tak alespoň přijeli Dr.K team podpořit. Už se chystíme po pár plzničkách jít spát, když přijíždí Fašistův parťák Tomáš Mezník. Vzhledem k tomu , že je nejnovějším nováčkem týmu, tak začíná pěkná kalba….. Co dodat, život není peříčko….

V sobotu vstáváme s nečistým svědomím, jestli jsme včerejší kalbu nepřehnali? Přehnali, ale nesmíme si stěžovat!!! Aleš Vondrák nás všechny budí, po chvíli doráží i jeho spolujezdec a švagr Pepa Dolenský, který má v dresu Dr.K teamu také premieru.

Starujeme kolem 10 hodiny. Dnes se jedou dvojice!!! Jedeme v sestavě Josef Dolenský- Aleš Vondrák, Ondra Voňavka- Jan Chottt, Vlastík Šindelář-Jirka Fíla, Tomáš Němec- Tomáš Mezník.

Na start jdou vždy prvně jmenovaní. Pepík trochu zaspal na startu, ale pere se s tím jak blázen, a tak je po 4 zatáčkách zpět v první desítce. Ostraní se také snaží. Trať startuje na kopci na louce a tentokrát se jede oproti loňsku v protisměru. Je to celkem maso. Ondra s Honzou se drží v třetí desítce a my s Vlastíkem se snažíme nebýt ničemní:-) Ale trať je víc a víc rozbitá, hlavně spodní část kolem Jizery. Ještě zajímavější je před dojezdem do depa, kde na louce připravili pořadatelé pořádné lahůdky: Nejdříve gumové pole plné pneumatik, následuje skok přes korbu vétřiesky a završí to metrový skok přes klády. Gumové pole mi dalo co proto, 4x ho přejedu bez problémů a pak to přichází. Sandokan jako kjáva, nohy na hlavou a já chycen v gumové pasti jak medvěd brtník….. A náš nováček Tomáš Mezník se přilišným padáním vyřídil fyzicky. Potkal jsem ho v depu a ani nemluvil, jen ležel na zádech a říkal nechte mě být. Jaké bylo moje překvapení když vyskočil jako srnec hnal se za řídítka. Pak nám to došlo! V pátek s ním přijela jeho přítelkyně a dnes za ním přijela expřítelkyně…. Nechtěl bych být v jeho kůži:-) Nebo vlastně chtěl, najednou má v depu dvě baby najednou:-) Hi hi…. Nedokážete si představit jak byl štastný, že může z depa odjet na trať:-) Závod po 2 a půl hodinách končí a my se můžeme radovat z hezkého umístění, protože startovalo na 75 dvojic. My jsme nedopadlii zase tak zle: Aleš s Pepou na 7,místě, Ondra s Honzou na 26. místě. Já s Vlastíkem 37. místě a Fašista s Tomášem na 62.místě.

Přicházejí na řadu dětské závody. První jedou 50ccm, kde nás reprezentuje David Vondrák. A opravdu se mu daří, po dvou rozjíždkách po 10 minutách končí na krásném 3. místě. Zato v 65ccm to Davidovi Fílovi moc nejde po několika pádech končí na 13. místě.

Následuje strat závodů dvojic profi. Pořadatelé zrušili rozbitou část tratě kolem Jizery. V závodě si stylem strat cíl dojeli pro 1. místo otec a syn Čepelákovi. Radost se na tento závod koukat.

Většina týmu večer odjíždí. Zůstáváme ve složení, Já, Vlastík, Tomáš Mezník a jeho „už jen jedna“ přítelkyně. Trochu zataháme za parohy Jagermaistrovi a lehce podroušení jdeme spát. Ráno nás čeká závod jednotlivců.

Ráno nás budí ryk motorek a ne ledajakých, první závod jsou veteráni. K vidění jsou krásné Jawičky, Zetky a sem tam i starožitná KTM. Mezi nimi bojují i dva fichtlaři. Zajímavé pokoukání.

Přijíždí Aleš Vondrák, který se rozhodl, že nás v nedělním závodě nenechá samotné. Takže start do závodu jednotlivců je v sestave: Aleš Vondrák, Vlastík šindelář, Jiří Fíla a Tomáš Mezník. Jsem natěšení. Počasí je zatím dobré tak snad to vyjde. Start je okolo 12 hodiny. Aleš super odstartoval a drží se na špici. Já ho statečně napodobuji, ale zajebávám se ve skrumáži. Moc prima pocit, jste zaseklí o jezdce před sebou a ze zadu do vás strkají předním kolem a řvou jeď, Z boku příjíždí kokot a myslí si že motorku protáhne 10 centimetrovou škvírou mezi stromem a zaseklým jezdecem. Asi neumí moc dobře počítat, protože půl metru 10 centimetry neprocpeš. Nakopal bych ho do pr…. Naštěstí se mu motorka smekne a on se válí v díře, dobře mu tak…. Tím se uvolní zaseklý jezdec a můžeme pokračovat, přišel jsem tak o 20 míst, protože to ti chytří jezdeci objeli vrchní částí zatáčky. Jako by se mi tato pravotočivá vracečka, která je hned po výjezdu z depa pod lesem stala osudná. Neuběhne ani polovina závodu a já najíždím do stejné zatáčky a za sebou slyším ječet motor rychlejšího jezdce. Najedu si stopu a říkám si, objede mě vrchem, místa je tu dost…. Jsem naivní, dostávám ránu kolem do přední vidle a valím se naražený na stromě. Myslím si kua, kde je smysl pro fair play. Koukám se na odjíždějícho jezdce, který má hrdě na zádech jméno Zdeněk Šourek. V duchu mě napadá nadávka, ty nejsi Šourek ale pěkný č….. Když se seškrábu ze stromku, tak vyrazím dál. Tentokrát již bez vážnějších problémů dojíždím na 18 místě. Vlastík dojíždí na hezčím 12. místě. Aleš Vondrák celou dobu na špici, ale při jednom výjezdu musí opakovat a to ho posune na 3. místo. Celou dobu se na něm drží a na předposledním výjezdu před cílem, čeká pod výjezdem na uvolnění trati. Pořadatelé mávají žlutými vlajkami, když tu se přiřítí Tomáš Friedrich z příchovického Enduro týmu a napálí to na drzost do výjezdu. Moc prima, předjíždět pod žlutými vlajkami…. Aleš ani v cíli nepodává protest, protože den před tím pořadatelé řešili podobný problém a to mezi stěžovateli RP Motomax a místním jezdcem Endura Martinice. Postavili se k němu poněkud podivně, div že z toho nebyla bitka…. Na protest proti této neshodě nikdo z RP Motomaxu v neděli nestartoval. I Aleš je trochu zklamaný a ani nečeká na vyhlášení výsledků, kde si má vyzvednout pohár za 4. místo. Pohár za něho přebírá Tomáš Mezník, aby si také vyzkoušel, jaké to je být poblíž bedny, protože měl smůlu a nedojel, respektive byl klasifikován na 21.místě.

Závěrem bych chtěl poděkovat celému Dr.K teamu za účast v Loukově a také pochválit pořadatele za skvěle připravený závod a výborné zázemí.

Jirka Fíla

Foto: David Bouchal, fotojn, Nikolka

Cele vysledky nejdete zde:
vysledky_sobota.xls
vysledky_nedele.xls