Bozkov 14. -15.4.2012

První závod seriálu 2012 je za námi a nezbývá než konstatovat že se povedl.

Už v pátek se vydáváme do Bozkova, kde stavíme s Jirkou juniorem depo. Za chvíli doráží Tomáš „Fašoun“ Němec s Vlastíkem Šindelářem, které následuje Tomáš Mezník se svojí rodinou. Kluci pomáhají dopostavit depo a pak se jdou ubytovat ke Standovi Dubovi do kabin. V podvečer doráží i Aleš Vondrák, aby se dohodl jak s ranní přípravou na závody. Jdeme utrhnout do kiosku pár plzniček (tentokrát bez ohnivé vody). V půl jedenácté jdeme bydlet. Tedy někteří, neboť Mezňa s Vlastíkem se ještě rozhodli pro likvidaci lahve Jagermaistra. Joj ráno jim bude těžko:-)

Ráno pomáháme Alešovi postavit KTM výstavu a den zahajujeme vydatnou snídaní v kiosku. Silné povahy jako Vlastík zasouvá ranního pivního iontáka, prý aby se mu dobře jelo. Dorážejí Voňavky, tedy Lukáš a Ondra Vaňavkovi, chvíli po nich se přiřítí Pedofíla Holců. Zároveň s ním se objevuji Doleňáci (Marek s Pepou) a Vašek Křivohlavý. Jdeme na dětské závody, kde máme tentokrát jen Davida Vondráka v padesátkách, protože David Fíla dělá zkoušky na zelený pásek. Vonrákovic David to bere za správný konec a nakonec končí po obou rozjíďkách na krásném druhém místě.

Stěhujeme se zpět do depa, abychom se připravili na svůj start. Akorát přijíždí naše říčanská buňka v sestavě Jarda Jonák, Mirek Chudoba, Jirka Javůrek a Mirek Bambas.

Ráno se startuje v pořadí Licence A, Licence B, Veteráni, a malorážky. V Licencích B máme premiéru. Jedeme tam v sestavě Vlastík Šindelář, Jirka Fíla junior a já.

Po stratu si připadám, že právě projeli. Žeru hromadu prachu a mám pocit, že by mě předjel i řidič kombajnu. Kua, můžete mi někdo říct co v těch licencích dělám. No nic dal jsem se na vojnu budu bojovat. Snažím se tahat za plyn, co mi má tělesná schránka dovoluje. Moc toho není:-) Modlím se ať nedojedu poslední. Jirka junior s Vlastíkem už jsou dávno přede mnou…. Trochu víc celé pole nestíhám. Když mě za chvíli začnou předjíždět veteráni a pětaosmdesátky, tak si říkam kam jsi to hochu vlezl. Za další kolo už přeze mě letí špička Licencí A. Ještě že ty kluci umí předjíždět. Motám se tam jak vítr v bedně.

Peru se sám se sebou a mrmlám si do helmy, jestli jsem normální. Nakonec se hryžu a stále jedu….

Výsledky podle toho vypadají, dám 7 kol a osmé mi utíká o necelé 3 minuty. Končím na pro mě krásném 28 místě z 32 jezdců. (a to z toho ještě dva odstoupili). Naučil jsem se alespoň zásadní věc: Jakmile za sebou slyším motorku, tak rychle uhýbám.

Vlastík dal o kolo navíc a skončil na 25 místě. Jirka junior dojel o něco lépe na 22. místě.

Ve veteránech mále tzv. „Junior Veterána“ Aleše Vondráka a dva nefalšované starouše Fašouna a Diora (Lukáš Voňavka). Jak jsme očekávali, tak Aleš hned o začátku bojuje o špičku své kategoriie. Je znát že od loňských Sklenařic na motorce pořádně neseděl a tak mu Milan Kurfiřt stylem start – cíl bere iluze o dnešním vítězství. Aleš dojede před Mírou Hančem druhý. Fašoun si alespoň „povodí“ Diorka a oba dojedou na 19. a 23. místě

Odpoledne startují ostatní. V E1 hájí naše barvy Marek Dolanský, kterému se motorka vrátila v pátek po opravě převodovky, takže toho moc v týdnu před závodem nenatrénoval. Přesto se statečně s tratí porval a skončil na pěkném 11. místě. V E2 jede náš „mazánek a srdcař“ Tomáš Mezník. Vzhledem k nočnímu boji s Jagermaistrem mu není úplně „easy“ a tak po třech kolech a jedné ultramegaturbo kryse, při niž si poladí svá „vepřová žebírka“ odstupuje, budiž mu země lehká. V této kategorii startuje i „Pedofíla“ Filip Holec. Přesto, že bručel něco o mizerné fyzičce, tak překvapí a zajede šest kol, což mu dá alespoň na 43. místo. Asi po nocích byl věrný své přezdívce a místo odpočinku, trénoval fyzičku s mladými děvčaty:-))) V E3 máme překvapení, Vašek Křivohlavý už loni ukázal že umí zajet, ale že se mu povede bedna nečekal ani on. Jel opravdu skvěle a skončil na bronzové příčce. Nina Rici, druhý z bratrů Voňavků se také předvedl, a to v dobrém slova smyslu. Dotáhl to na báječné 11. místo. Těsně za ním na 13. místě skončil Jarda Jonák, jeden ze členů naší říčanské buňky, který musel snad svého Husaberga rozpálit do ruda. Ostatní říčanští dojeli: na 19. místě Mirek Chudoba a na 25. místě Mirek Bambas. Jirka Javůrek při své závodní premiéře musel odstoupit. Po závodech většina jezdců jede domů, zůstává jen „tvrdé jádro – neboli ultras“ :-), které jede i druhý den.

Čekání na vyhlášení si krátíme jak jinak než plzničkami. Po vyhlášení sklízíme KTM výstavu a dáváme v kiosku solidní véču, kterou opět prokládáme plzní. Aleše odchytl Míra Hanč a naznačuje něco o tom, že jako „Junior Veterán“ při své dnešní premiéře, by měl šoupnout zápisné. Aleš nestačí běhat s tácem. Plzničky nám moc chutnájí, díky Álo:-) Začíná hrát kapela…….. Tančíme, pijeme, tančíme, pijeme, tančíme, meleme nesmysly………. odpadáme. Jen do Míry Hanče Milan Kurfiřt nálévá hromady ohnivé vody…. asi se chce na druhý den zbavit konkurence:-)

Ráno nás budí Aleš, a vykládá něco o stavění KTM svatostánku. Moc se nám nechce, ještě by jsme se povalovali v peří, ale je fuckt důraznej:-) Po postavení popíjíme v kiosku ranní čajík , proložený buřtgulášm nebo česnečkou. Silná povaha Vlastík nasazuje svého obligátního ionťáka. Po rozpravě nasazujeme masky. Divné je, že všichni jdeme za motorkáře. Asi bude prima karneval.

V Licencích B startuje Jirka junior, Vlastík a já. Jsme všichni překvapení, přesto že je trať krásně rozbitá, tak zajíždíme lepší časy než v sobotu. Že je to znát i ve výsledcích, není naším umem, ale tím že jede méně jezdců. Dojíždíme Jirka 15, Vlatík 16 a já 17. (nebyl jsem poslední, dorbrýýýýý) Ve veteránech si náš „ juniorek“ Aleš při hození luxusní krysy zlámal páčku a musel u depa očesat nejakého Huasberga, aby mohl jet dál. Ztratil motivaci, protože se na špici honil s Kuřtem a Mírou Hančem. Počkal si tedy na ně v depu a začal si to s nimi rozdávat znovu, aby se udržel v tempu. Bohužel to kolo zpět už se nedá dohnat a tak si alespoň vyjel body za 7. místo. Ve veteránech bojuje také zástupce germánského národa Tomáš „Fašoun“ Němec. Je vidět že ho jeho „fuhrerka“ kancléřka Bundestagu Angela Merkelová v noci asi trochu rozhodila, neboť proti sobotě lehce zpomalil. Přesto mu jeho čas stačil na 11.místo.

V E1 se hezky rozjel Mára Dolanský, ale nakopnutá elektrika ho odsoudila k návštěvě depa, kde mu tatík (naštěstí profesí elektrikář) zachránil ještě kus závodu. Takouvou ztrátu už nedoženeš, a tak Mára končí na 13.místě. V E3 ještě nezklame Vašek Křivohlavý, sice už to není takový úspěch jako v sobotu, ale 6. místo není rozhodně k zahození.

Nakládáme motorky a svlékáme karnevalové kostýmy. Jiříkův kiosek nás láká na pozdní oběd, tentokrát bez plzniček. Čekáme abychom jsme zatleskali nedělním vítězům a pádíme domů.

Moje pooděkování opět patří pořadatelům, kteří odvedli kus práce. Ale mé největší uznání si stejně odnáší Jirka Podroužek a Michal Hudík, kteří neváhali a přestali závodit, když si David Nosek zlomil stehení kost. Odnesli ho z trati, ještě dříve, než se přes místo úrazu převalila další startovní vlna. Kluci, tomu říkám chování FAIR PLAY, všechna čest !!! Poděkování také patří všem fotografům a fotografkám, kteří nás po celou dobu našeho závodnického pinožení umí báječně převést do digitální podoby:-).

Jirka Fíla

Fotky v reportaži: Nikolka Dolenska, Tereza Hofmanova, David Bouchal. Karel Cermak a Pavel Chymek – dekujeme