MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS  COUNTRY 2011

23.dubna 2011   Chuchelná

V Sobotu 23. dubna uspořádala parta z Motorsportu Chuchelná první závod MG SPORT UFO KTM ECC 2011. Závod se jel na hoře Kozákov nedaleko od Turnova. Trať měla 6km a vedla po sjezdovce, travnatých vypalovácích, šutrových lesních úvozech a také přes luxusní bahení lázně. Všeho jsme si užili požehnaně a opravdu nebylo moc míst, kde by si jezdec odpočinul.

Ale to se předbíhám, začnu o den dříve.

Vyrážíme společně s Jirkou Svobodou, který ma v ECC premiéru, neboť jezdí hlavně motokros.

Po hodině jsme na místě. Sotva se nám podařilo zabrat a vymlíkovat místo v depu, tak doráží Fašoun (Tom Němec) a cpe mi do ruky plzničku. No co? Mám mu odporovat, když je starší? Neodporuji ! Ještě se Svoboďákama dáváme dohromady depo a to uz přikvačí Rát housky s Houskovou a s nejmladším čekatelem Dr.K teamu nekolikaměsíčním Pepíkem. Kupodivu zase tahá z lednice Plzeň. No řekněte, je to normální? Neodporuji !! Oba É jedničkáři mažou a napinaji řetězy, kluci díky. Nakonec doráží na odhlídku Ála fon Buzkoff, aby se koukl kde postaví stánek KTM a prohlédl část trati, která vede kolem bufetu. Potkal mě když jsem šel platit startovné, „vedle bufetu“. Neodporuji!!! Vrhám se na gril a griluji až se ze me kouří. Z grilu taky. Všem chutná a odměňují mě Plzní. Neodporuji!!!!

Většina moudrých jde uložit snědené stejky do hajan. Nez stačím uklidit bordel od grilu, tak přisedá na kus řeči náčelník Miletínského Tiger týmu. Objevil zbytek basy Plzně stát vedle kola karavanu. Neodporuji!!!!! Ráno vstávám zmačkaný jak papír od tlačenky a koukám jak vrána, basa prázdná. Neodporoval jsem!!!!!!

Za chvíli se objevuje Ála, který mezitím vedle bufíku postavil svoji expozici oranžové nádhery. Šup a vzápětí kotví dalšího spriňťocha navoněnej Lukáš. Z káry mu padá Pedofíla Holců a o nic méně navoněnej Ondra. Masojedskey Vlastíček si asi přispal, protože dorazil jen tak tak. No nevím kde se flákal, ten řidič od auta byl nějakey divney:-) Vlastně to byla nějaká, drkem nepoznaná driverka:-) Partička se sjela….

V 8.30 je řazení dětí do zaváděciho kola. Děti si ošahali zatáčky a hurá na start. Pro bezespojkové padesátkyto bylo náročné. Nějaké museli být do kopce postrkováni pořadateli. Ale náš dravec Dejvid Vondrák jezdil bez zaváhání. Dalo mu to 7 místo. V 65 to bylo jestě horší, protože jim do závodu přidali jezdce z tzv. „Pohár Chuchelné“ kde jeli i malí junioři, na 85ccm 2 takt a 125ccm 4 takt. Trať se jim několikrát po pádu ucpala až museli největší šikanu otevřít. Dejf Fíla to zvládl bravuně a ve svém prvním závodu na motoce se řadičkou a spojkou zajel 6.místo

V 9.30 Startuji hlavně naše kategorie E1, E2, E3. Je to nářez na 6km se musí vejít asi 160 jezdců. E2 s navoněným Ondrou jedou první. Ta jeho modrá jebka nechce chytnout, asi jí do nádrže zapoměl nalít japonské saké či co:-) Rejže jedna, endurové prostředí jí nesvědčí a Ondra se trápí, 24 místo mluví za vše.

Start je po sjezdovce nahoru, a každý se snaží jet palbu jako kráva. V E3 je pekně husto. Nahoře to po třech zatáčkách to Ála přežene, hodí Sandokana a motorka ho hezky přilehne…. Jó krátká noha to je svinstvo:-) Houska tahá za plyn co to dá, ale tentokrát mě nenakrmil, asi měl málo plzniček. To se mu vyplatilo dojel 10. Vlastík jako vždy pomalejší začátek, ale pak stále zrychluje a zrychluje. Dalo mu to na 15.místo. Já stále jestě Neodporuji a tahám za plyn co můžu. Moc nemůžu!!!!!! Škyt 25.místo. Filip to pojal tak trochu turisticky. Rozhodl se, že se vždy u nějaké zajebávky zastavi a podiva se jak se ostatni tlučou o šutry. Přísě mu dám foťak, aby něco nacvakal:-) Turistickym tempem to elegantně dostal na 37.místo. Ale slušelo mu to jako vždy:-)

Než se z toho Ála vyhrabe tak startují E1. (Aspoň má pak co předjíždět) Jirka Svoboda na motokrosové Hondě se s tratí pere jak blázen, ale tvrdá motorka a krosové návyky mu na šutrech nejsou nic platné a tak to po půl závodě balí a jde s Hondou sázet rejži. Mlaďas Jirka Fíla první dvě kola mydlí šutrová pole ve stoje jak prd. Pak ho trochu opustí síly, a přesto že si na kořenech narazí ruku, tak to rozdejchá a dorve motorku do cíle na 24 místě.
Ála po kreši, tahá za plyn jak smyslů zbavený. Chce dohnat obrovskou ztátu. Každý normální by boj o špičku vzdal. Aleš ne! Dokázal se zpátky probojovat na 5 místo.

Ve druhé rozjížďce v Licencích A za nás jede Radek Toman. První dvě kola jede před Víťou Kuklíkem. Pak hází několik sandokanů a propadá se na celkové 4 místo. Když jsem ho ze začátku viděl jet, tak musím konstatovat, že mi to hlava nebrala. Prostě strašná kudla…. Ve Veteránech bojoval Tomáš Němec. Snažil se co mohl, ale prorval gumu. S Fildou jsme rozebrali jeho blacka a přehodili mu co nejrychleji kolo. Asi to moc rychle nebylo….:-( Protože dojel 21.

Lukáš Voňavka „Dior“ se zase rozhodl že mě bude parodovat. Válel se v bahně jako střelené prase. Přijel v půlce závodu jako bahení koule. Možná že byl v lázních na zábalu…:-) Ale porval se s tím a nakonec dojel 27.

Chci všem jezdcům poděkovat za předvedené výkony. A nejen jim ale i celému týmu, manželkám, přítelkyním, kamarádům, kteří nás přijeli podpořit. Těším se za tři neděle v Koštálově

Výsledky:

Sobota

Licence A Radek Toman 4misto

E3 Ales Vondrak 5 misto

E3 Ondrej Rathousky 10 misto

E3 Vlastimil Sindelar 15 misto
E3 Jiri Fila st. 25 misto

E3 Filip Holec 37 misto

E2 Ondrej Vonavka 24 misto
E1 Jiri Fila ml 25 místo

E1 Jiri Svoboda nedojel

Veteran Tomas Nemec 21misto

Veteran Lukas Vonavka 27misto
do 50ccm David Vondrák 7místo

do 65ccm David Fíla 6místo

Celé výsledky:
MG sport UFO 23.4.2011 Chuchelna (1).xls

Fotografie k clanku: David Bouchal