O vikendu 11 a12.9. 2010 se v Martinicich jel dvoudeni Country Cross.

Jak již bývá na tomto závodě zvykem, tak začali hned ráno  točit plynem děti. Z našich juniorů jsme měli zástupce pouze v padesátkách. Ale za to hned dvě želízka v ohni. Oba Davidy Fílu a Vondráka.

Start se v prvním kole povedl Davidovi Fílovi, kdy jel do první zatáčky na druhém místě. Dlouho se potom držel na 4 místě, ale po podklouznutí v zatáčce propadl až na místo 6 ale vzápětí zabojoval a alesponň uhájil  páté místo. David Vondrák se nemohl dostat do tempa a skončil v první rozjížďce až 7. V druhé jízdě si to kluci obrátili, David Vondrák dobře odstartoval a naopak David Fíla na startu zaspal. Mladý Davídek Vondrák se srdnatě  držel celou dobu na 4 místě, ale vzhledem k jeho věku ho v posledních kolech opustila síla a propadl se znovu až na 7 místo. Fíla nejmladší, musel dohánět mizerný start a z 11 místa se začal prokousávat polem jezdců. Dostal se ale tou stíhací jízdou do takového tempa, že se dokázal vrátit až na konečné 6 místo. Na bednu to dnes sice nebylo ale 6 a 7 místo obou Davidů byl velice dobrý výkon, protože celkově jelo 13 jezdců. Kluci dostali medajle a byli na ně moc pyšní. Po vyhlášení závodní soboty, ještě přišlo vyhlášení selého seriálu Martinického Endura 2010. (Stupná-Loukov-Martinice) a tady David Fíla  po výkonech Stupná 1.místo, Loukov 5.místo, Martinice 6.místo urval „bednu“ a skončil na celkovém 3 místě.

Pro dospělé začala sobota  „Hard Prologem“, který se jel o slušné price money, takže se sešla zajímavá sestava. Včetně předního českého motokrosaře Michala Kadlečka, který byl samozřejmě horkým favoritem. Jak se dalo čekat, tak nezklamal a 10 tisíc za první místo pro něho bylo sladkým bombonkem.

Z našich se do prologu srdnatě přihlásil kluk navoněnej alias Nina Ricci (Ondra Voňavka) na 300EXC  a Jirik Fila na stopětadváce. Jirka si vylosoval hned první rozjížďku v celém zavodě, a ješte k tomu prvního nasazeného jezdce Tomáše Císaře z Tygr klubu Miletín. Jak se dalo čekat, Císař natrhl Jirkovi prdel (od ucha k uchu) a tím že se jelo vyřazovacím způsobem, tak pro něho prolog skončil.

To Kluk navoněnenj si počínal o poznání lépe, v prvním kole ho sice také porazil Robert Šíp, ale díky dobrému času postoupil do opravných jízd. Zde se na něho usmálo štěstí a kontumačně poskočil do dalšího kola. Tady na něho čekal Michal Kadleček a Ondra se přes veškerou snahu mohl dívat, jak mu modrá Téemka mizi v dáli. Fuckt to nešlo dát lépe. Ale stejně to Ondrovi  s Jirkou obrovsky zvedlo sebevědomí do závodu dvojic, kde část trati vedla přes mnohé překážky z tohoto prologu.

Do závodu dvojic se kromě Jirky s Ondrou taky přihlásili Aleš Vondrák s kámošem Václavem „Architektem“ (kua drát nevím jak se jmenuje a Ala mi řekl datel) A chlapci si nevedli vůbec špatně nakonec skončili s číslem 20 hned na 4 míste. Ale při vyhodnocení se pořadatelům, povedlo veliké fopá,kdž pod číslem 20 vyhlásili úplně jiné jezdce, kteří tam ani nejeli (dokonce to ani dodnes neopravili v ve výsledkové listině, jak se ráčíte přesvědčit) No nevadí (nechci si přisluhovat nějaké zásluhy ale po mém diplomaticko-robustním zásahu) moderátor vše uvedl na pravou míru a předal trofeje do správných rukou našich borců z Dr.K teamu (doufám že mi ti kanálové alespoň koupí kořalku, když jsem jim zařídil pohár) Ondra s Jirkou dojeli na hezkém 27. místě, což rozhodně nebylo špatné, protože se jelo bez rozdílu kubatur a celkem jelo přes 40 dvojic.

Jinak chci poděkovat za podporu Diorkovi, který Jirkovi přivezl v Praze zapomenutou helmu a fandil jak o život, a také musím smeknout před Kondičem, který nás přijel odpoledne na otočku také podpořit. Kluci Diiiiky

Chrocht chrocht